آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

مجموعه حرکت 9

دوشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۵۴ ب.ظ

نیاز انسان(قسمت دوم)

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

🚩اگر به همین موضعى که داریم، دل خوش کنیم و همین زندگى، همین تلاوت تکرار، همین حقوق، همین رفت و آمدها و همین انس‏ها ما را تأمین کند، حرکتى نخواهیم داشت و سؤالى را دنبال نخواهیم کرد. ولى اگر حس کنیم در جایى که هستیم، نمى‏توانیم بایستیم و مقدارى که خود را ساخته‏ایم، کفایت نمى‏کند، اینجاست که مسأله‏اى دیگر مطرح مى‏شود و آن اینکه براى چه مى‏خواهیم خودمان را بسازیم تا بفهمیم چگونه باید خودمان را بسازیم.

کسى که مى‏خواهد خودش را براى سه متر پرش بسازد، با کسى که سى هزار متر را در نظر دارد، طرز کارشان فرق مى‏کند.

با این دید و با این خودشناسى؛ که انسان مى‏فهمد در جایى که هست نمى‏تواند بایستد و باید حرکت کند، همین باعث خودسازى او مى‏شود.

حال اگر بنا شد حرکتى کنیم، کجا برویم؟ به سوى چه هدف و مقصدى؟

چه بخواهیم تا بیش‏تر به دست آوریم؟ خواسته‏هاى ما چه مبنایى براى انتخابشان باشد؟ براى تأمین این مقصد و این خواسته‏ها، چه نیازها و کمبودهایى وجود دارد؟

این طور نیست که فقط بشنوید و بعد هم اگر شناختید و حرکت نکردید، هیچ مشکلى پیش نیاید. کسانى که به اندازه تمامى عمرشان آگاهى به دست آورده‏اند، ولى به اندازه یک لحظه هم گامى برنداشته‏اند، بدانند که همین آگاهى‏ها، اغلال و زنجیرهاشان مى‏شود و آنها را خُرد و خسته مى‏کند. اینکه‏ مى‏بینید با بارى از معلومات و مطالعات و آگاهى‏ها، هر کدام فرعونى شده‏ایم و آشکار و پنهان، دعواها داریم، به همین خاطر است که آگاهى یک عمر را به دوش گرفته‏ایم، ولى حرکت یک لحظه را هم نداشته‏ایم. بارى که بازده نداشته باشد، چه کمرها که نمى‏شکند!

باشد که هر کدام از ما مولّد باشیم نه محتکر!


  • 가브리엘 샤리피

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی