آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

مجموعه مطالب حرکت2

دوشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۴۳ ب.ظ

ضرورت حرکت(قسمت دوم)

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺


🚩 آیا ضرورى‏تر از اینها برایمان وجود ندارد؟! آیا در همین سطح و اندازه هستیم؟!

این سؤال را باید خود، جوابگو باشیم نه اینکه از دهان همدیگر و یا از کتابى به خودمان تلقین و تحمیل کنیم. منتظر توضیح این و آن نباشیم. ممکن است دیگران توضیحاتى بدهند، ولى این توضیح‏ها در سطح آنها و براى خود آنهاست. ممکن است راهى را نشان دهند، امّا این راه را باید خودمان طى کنیم؛ همان طور که عطش را احساس مى‏کنیم و دنبال آب مى‏رویم. صرف اینکه دیگران گفته‏اند: تشنگى، طلب آب را در تو ایجاد مى‏کند و تو را به حرکت وادار مى‏نماید، عامل حرکت تو نیست و اگر هم بروى و حرکت کنى، تنها تقلید است و در برخورد با موانع عقب‏نشینى مى‏کنى.

اگر بنا شد بازیگر نمایشى هم باشم، نمایشنامه‏اى که خود مى‏فهمم، بهتر مى‏توانم آن را اجرا کنم. آنچه را نمى‏فهمم، کارم را به افتضاح مى‏کشاند.

کسانى که سر به بالا دارند و حرکتى متعالى را مى‏خواهند، مثل سنگ نیستند تا با هُل دادن به جایى برسند؛ چرا که وقتى این نیرو تمام شد، سقوط مى‏کنند؛ که سقوط، یک اصل طبیعى براى سنگ‏هاست. ولى اگر ریشه‏ها در انسان جان گرفت، آنچه براى همه غیر طبیعى است، طبیعى‏ترین خواهد بود که حرکت بر خلافِ جریانِ طبیعىِ سنگ‏ها، یک اصلِ طبیعى براى حرکت گیاهان است.

ما باید سر به بالا داشته باشیم، باید حرکت کنیم و از زیر خاک و سنگ بیرون آییم که حرکت، براى آنهایى که ریشه دارند امکان و حتى ضرورت دارد.

ضرورت حرکت، باید از ضرورت نفس کشیدنمان هم بیش‏تر باشد تا بتوانیم به خاطر آن، حتى خون و جانمان را بدهیم. مادامى که ضرورت حرکت در این سطح درک نشده باشد، قطعاً انسان در راه مى‏ماند؛ راه‏هایى که پرپیچ و خم و پر خطر است. راه‏هایى که پر از درگیرى و رنج است.


  • 가브리엘 샤리피

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی