آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

آزادی معنوی

بسوی آزادی از اسارت ها

مجموعه حرکت 27

چهارشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۴۳ ق.ظ

مراحل تامین نیاز ها(قسمت اول)

🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

🚩-🔸مرحله اول، باید دردها را؛ دردهایى که اطراف ما را گرفته، شناسایى و دسته بندى کنیم.

🔸مرحله دوم، شناخت رابطه دردها و نیازها با همدیگر است.

گاهى بدن مرض‏هاى متعددى دارد که در ارتباط با یکدیگر نیستند. دستى شکسته و دندانى خراب شده است. دست شکسته و دندان خراب، با هم رابطه‏اى ندارند و هر کدام علت‏هاى مختلفى دارند.

گاهى مجموعه دردها و مسائل اجتماعى به هم پیوند نمى‏خورند و با هم رابطه‏اى ندارند، ولى گاه مى‏توانیم اینها را به هم ربط دهیم؛ همان طور که «مارکسیست‏ها» اینها را به هم ربط مى‏دهند و بین فقر و روابط تولید و سرمایه‏دارى و الغاء مالکیت و نظارت کارگر بر تولید رابطه برقرار مى‏کنند.

🔸مرحله سوم، انقلاب و دگرگون کردن بنیاد فکرى جامعه است. باید ببینیم‏ براى از بین بردن دردها و تبدیل فسادهایى که در یک جامعه وجود دارد، آیا دگرگون کردنِ روابط تولیدى و نظام تولیدى‏اش کافى است یا این حرکت را باید در جاى دیگرى جستجو کنیم؟ آیا تضاد طبقاتى را آغاز حرکت و انقلابمان قرار دهیم یا درک این تضاد را و در نتیجه عنصر آگاهى را در این حرکت دخالت دهیم یا درک دیگرى جز اینها را؟ اگر عنصر درک و آگاهى در آن دخالت دارد، چگونه این آگاهى را به وجود آورده و پیش بریم؟


  • 가브리엘 샤리피

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی